Xiaomi’nin sudan ucuz amiral gemisi katili modeli Türkiye’ye gelecek mi?

Xiaomi‘nin yeni telefonu CIVI 4 Pro, fotoğrafçılık tutkunlarını heyecanlandıran özellikleriyle dikkat çekiyor. Ancak bu telefonun global pazarda satışa sunulmayacak olması hayal kırıklığına yol açtı. CIVI 4 Pro yalnızca Çin ve Hindistan’da müşterilere sunulacak.

Bu durum, Xiaomi‘nin CIVI serisindeki önceki modellerin aksine bir yaklaşımı işaret ediyor. Örneğin, CIVI 2 modeli Xiaomi 13 Lite adı altında geniş bir pazarda yerini almıştı. Fakat CIVI 4 Pro, “chenfeng” kod adı ve “N9” dahili numarası ile yalnızca bu iki ülkede satışa çıkacak. Telefonun Çin ve Hindistan pazarları için özel model numaraları “24053PY09C / 24053PY09I” olarak belirlenmiş.

Xiaomi’nin sudan ucuz amiral gemisi katili modeli Türkiye’ye gelecek mi?

Hindistan’da bu telefonu bekleyen kullanıcılar için bir avantaj söz konusu olmakla birlikte, telefonun Hindistan’da ne adla satılacağı ve özelliklerinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. Xiaomi, bugün yapılacak olan lansman etkinliğinde bu konulara da açıklık getirecek. Teknoloji meraklıları, CIVI 4 Pro hakkında daha fazla bilgi almak için lansmanı sabırsızlıkla bekliyor.

CIVI 4 Pro’nun Hindistan pazarındaki fiyatlandırmasının da merak konusu olduğunu eklemek gerekiyor. Hindistan’daki satış fiyatı, yerel para birimi olan rupi üzerinden belirlenecek ancak bu fiyatın dolar cinsinden karşılığı da merak ediliyor. Örneğin, eğer telefon Hindistan’da 20.000 rupi fiyat etiketiyle satışa sunulursa, bu rakamın dolar karşılığı yaklaşık 242 dolar olacaktır. Aynı şekilde, eğer Çin’de 3.000 yuan fiyatla satılacaksa, bu da yaklaşık 422 dolar demektir. Telefonun teknik özellikleri ve fiyat performans oranı, kullanıcıların satın alma kararlarında önemli bir rol oynayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x