İmam 6 Şubat Depremini Kadınların Açık Giymesine Bağladı

Kayseri’de merkezdeki Ahmet ve Ayşe İnci Camii’nde imam Hüsrev Çakmak dün (18 Nisan 2024) saat 21.50 sularında verdiği vaaz sırasında depremleri “ahlaksızlığa ve hidayetsizliğe” bağladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde imam olarak hizmet veren Çakmak, vaazına “Kadınlarımız, kızlarımız, soyundukça soyunuyor Allahım. Bizlerin başına gelenler ancak kendi ellerimizle yapıp ettiklerimizden dolayıdır buyuruyorsun. İslam memleketimizi terk ediyor” ifadeleriyle başladı.

Sol Haber’den Özgür Avşar’ın aktardığına göre; Çakmak sözlerine şöyle devam etti:

“Geçen sene depremde sallandıkça sana verdiğimiz sözleri unuttuk ya rabbi. Sen bugün tekrar bizlere hatırlattın. Ne olursun ya rabb senin yoluna döndür bizleri. İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri azaba uğratma ya rab. İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri cezalandırma Allahım. Onlara hidayet ihsan eyle.”

KONYA’DAKİ İMAM HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Daha önceleri de benzer bir durum Konya’da yaşanmış ve Tahir Büyükkörükçü Camisi’nde vaaz veren imam Seyfullah Akyiğit’in açıklamaları tepki toplamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı, imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

İmam şöyle konuşmuştu:

“Deprem oldu biliyorsunuz. Orada hoca kardeşlerimiz bizzat yaşadıkları olayı şöyle anlatıyorlar: ‘3-5 hafta geçti, Hatay’daki depremde hayatını kaybedenlerin hepsinin cenazeleri yıkıyoruz, tabii cenazeler kokmaya başladı. İçlerinden bir cenaze çıktı, hiçbir pis koku yok. Hatta içinden böyle mis gibi koku geliyor. Araştırdık, kim bunun yakını, hayattayken ne iş yapardı? Sorduk, ‘Suriyeli bir kardeşimiz bu’ diyor. Bu tam bir peygamber aşığı idi, Resulullah’a naat yazardı, şiirler yazardı, gece gündüz dilinde Resulullah’ın aşkı eksik olmazdı. Allahuekber! Görüyor musunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x